Pomogę Ci Uporządkować i zaplanować

Twoje Finanse

Aby Twoje życie było szczęśliwsze, pełniejsze i spokojniejsze. Już dziś zacznij dbać o swoje jutro.

Sandra Martynów

Ekspert Planowania Finansowego.
Członkini Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej.
Ambasadorka klubu Kobieta i Pieniądze.
Trener komunikacji opartej na empatii.
Certyfikowany Trener FRIS. Socjolog.
Autorka książki „Niezbędnik Finansowy”.
Współautorka książek „Królowe strategii”
i „Doskonale Niedoskonali II-edycja”

Misja

Moją misją i pasją jest budzenie i rozwijanie świadomości finansowej Polaków. Uważam, że każdy niezależnie od poziomu i rodzaju wykształcenia, tego czym się na co dzień zajmuje oraz tego jaką ilością pieniędzy dysponuje może nauczyć się planowania i zarządzania budżetem domowym.
Planowaniem finansowym zajmuję się od 20 lat. Od momentu, w którym podjęłam swoją pierwszą pracę zawodową a budżet jakim wówczas dysponowałam nie wystarczał na moje potrzeby.
Nie chciałam tkwić w takiej sytuacji. Było dla mnie jasne, że sytuacja musi się zmienić. Że Ja muszę to zmienić! I dokonałam zmiany poprzez wdrożenie i praktykowanie planowania finansowego.

Sandra Martynów

Moje Projekty

Polko! Bądź Zdrowsza - III edycja

10.03.2018 PGE Narodowy – Warszawa. Konferencja Polko! Bądź zdrowsza III edycja.

Tytuł prelekcji – „Finansowe zdrowie”. Celem prelekcji było pokazanie
zależności między praktykowaniem (lub zaniechaniem) planowania finansowego w codziennym życiu a stanem zdrowia i ogólnej kondycji organizmu.

Jan Paweł Tomaszewski – mówca motywacyjny, prowadzący Konferencję Polko! Bądź zdrowsza III: „Miałem okazję poznać Sandrę podczas rozmowy telefonicznej oraz na żywo podczas konferencji Polko bądź Zdrowsza 3 na której była jednym z prelegentów. Tytułem jej wystąpienia było: „Edukacja finansowa, a zdrowie” I choć miała zaledwie 25 minut wykorzystała go perfekcyjnie. Przekazała wiele cennych i wartościowych wskazówek, choć wydawać się może, że te dwa skrajne tematy ze sobą połączyć to sprawa wręcz nierealna. Nie dla Sandry. Sandra pokazała, że jest to możliwe, ale też podzieliła się przykładami z własnego życia, czyli po prostu jak ona to robi. A robi to genialnie.
Z pełnym przekonaniem rekomenduję Sandrę Martynów jako eksperta we
wspomnianych dziedzinach. Jest wiarygodna i szczera, a to w dzisiejszym świecie wartości bezcenne.”

Kobieta Przedsiębiorcza

Kobieta Przedsiębiorcza – cykliczne warsztaty dla kobiet, których celem jest odkrywanie i budowanie siebie w kontekście przedsiębiorczości.

Joanna Walkowiak – uczestniczka I edycji Klubu oraz warsztatów „Kobieta Przedsiębiorcza”: „Profesjonalizm i rzetelność, skrupulatność i wiedza merytoryczna. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.

Polecam bardzo jako partnera do współpracy”

Klub Kobieta i Pieniądze Leszno

Klub Kobieta i Pieniądze Leszno – to cykliczne spotkania, na których w kobiecym gronie omawiamy zagadnienia związane z codziennymi finansami typu: organizacja domowego budżetu, edukacja finansowa dzieci, finanse w związku czy ważne dokumenty zabezpieczające nasze interesy.

Panie, które ukończyły pierwszy rok zajęć kontynuują pracę rozwojową na moich autorskich warsztatach „Kobieta Przedsiębiorcza”. Jednocześnie prowadzę drugą edycję Klubu Kobieta i Pieniądze.

Anna Spławska – uczestniczka I edycji Klubu: „Profesjonalizm, pasja, rzetelność i przede wszystkim emocje! Polecam!”

Jola Hądzlik – uczestniczka I edycji Klubu: „Na ogłoszeniach w „elce” wyczytałam, że ruszył cykl spotkań Klubu Kobieta i Pieniądze, postanowiłam pojechać i dowiedzieć się czegoś więcej. Okazało się , że dotyczą tego jak sobie w dzisiejszych czasach poradzić z odpowiednią organizacją swoich finansów. Jak planować wydatki, żeby wystarczyło na życie, opłaty i jeszcze żeby zaoszczędzić np. na wakacje, czy remont. Na spotkaniach wymieniałyśmy się swoimi doświadczeniami w zakresie finansów, które stosowaliśmy u siebie, było to bardzo inspirujące. Okazało się że w sumie miałyśmy wiele ciekawych rozwiązań. Dowiedziałam się tam, jak i gdzie rozwijać swoją wiedzę w tym temacie, bo przecież nikt nas tego nie uczył. Każde spotkanie dotyczyło innego zagadnienia, nie trzeba było być na każdym, ale na każde z nich jechałam z zaciekawieniem. Wartością dodaną jest to, że poznałam wiele fajnych i interesujących kobiet z różnych środowisk. Wzajemnie się wspierałyśmy i wspieramy, a prowadząca Sandra to wulkan pozytywniej energii, bez jej zaangażowania nie było by tak wspaniale.

Budżetowe Wtorki

Budżetowe wtorki – trwający 6 miesięcy cykl zajęć z podopiecznymi MOPR w Lesznie. Celem zajęć było wskazanie skutecznych i sprawdzonych rozwiązań na gospodarowanie często niewielkim budżetem.

Donata Majchrzak-Popławska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lesznie: W „budżetowych wtorkach” prowadzonych przez Panią Sandrę Martynów brały udział rodziny objęte wsparciem asystentów rodziny zatrudnianych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Zastanawiałam się, czy w ogóle to ma sens? …bo jak można nauczyć kobiety zarządzać tak skromnymi środkami finansowymi, jakie często posiadają? Okazało się, że dla Pani Sandry nie było to trudne. Potrafiła nie tylko przekazać fachową wiedzę z dziedziny zarządzania budżetem domowym, ale także stworzyć przyjazną atmosferę otwartości. Dodatkowym atutem zajęć była możliwość uczestniczenia w nich również asystentów, którzy wspierają rodziny. Dzięki takiej formule i połączeniu, współpraca asystentów z rodzinami w obszarze zarządzania budżetami jest jeszcze bardziej efektywna.

krótka sonda

Postaw „X” przy każdej sytuacji, która dotyczy lub mogłaby dotyczyć Ciebie .

 1. Czy zdarza się, że brakuje Ci pieniędzy?
  TAK / NIE
 2. Czy przydarza Ci się sytuacja, że na koncie masz mniej pieniędzy niż Ci się wydawało? I nie masz najmniejszego pojęcia kiedy i w jaki sposób pieniądze wyparowały z Twego konta?
  TAK / NIE
 3. Czy pamiętasz kiedy ostatnio kupiłaś lub zrobiłaś coś wyłącznie dla siebie? Czy może w pierwszej kolejności myślisz o bliskich, o dzieciach i o tym by ich potrzeby były zabezpieczone i wówczas dla Ciebie nie wystarcza już środków?
  TAK / NIE
 4. Czy chcesz umieć zarządzać swoim budżetem?
  TAK / NIE

Postawiłaś krzyżyk na TAK choć przy jednym pytaniu?

Zachęcam Cię zatem do zakupienia i zaprzyjaźnienia się z Niezbędnikiem Finansowym.

Tak – trzeba się zaprzyjaźnić.
Wariant „zakupiony” to za mało.

Tutaj trzeba żyć i pracować z Niezbędnikiem na co dzień.
Tak go skonstruowałam by nieustannie – tydzień po tygodniu pomagał Ci kontrolować co się dzieje z Twoimi pieniędzmi, a przede wszystkim by był Twoim wsparciem we wdrożeniu zasad planowania finansowego.

Ciągle się zastanawiasz?

Wpisz poniżej swój najlepszy adres e-mail.
W odpowiedzi dostaniesz link do fragmentu Niezbędnika.
Sprawdzisz co Cię czeka w środku.